W dniu 24.10.2019 r. o godz. 17:30 okazja do trzeciego spotkania, w ramach katowickiego cyklu: „ Pisarskie Spotkania z Historią”. Zapraszamy do Miejskiego Domu Klubu „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach, ul. Markiefki 44a . Wstęp wolny.

Cykl jest realizowany w ramach miejskiego projektu kulturalnego, literackiego. Uczestnicy spotkania będą mogli wziąć także udział w konkursie na temat kultury, tradycji oraz historii Śląska.
Projekt obejmuje propagowanie polskich autorów poprzez edukację o tradycjach i historii, w tym historii lokalnej - zawartej w autorskiej książce. Konkurs z nagrodami będzie miał charakter kulturalno-edukacyjny i związany będzie ze Śląskiem. Kanwą tematu przewodniego, będą historie zawarte w wymienionej książce „Czarna biel. Wspomnienia”. Przedstawiał je będzie katowicki pisarz Marian Nocoń, autor kilku książek, w tym dwóch nagrodzonych tytułem Najlepszej Książki Roku (2016 i 2017) - w ogólnopolskim plebiscycie portalu literackiego Granice.pl. Jedną z nich była książka pt. „Czarna biel. Wspomnienia”.

Zadanie jest współfinansowane z budżetu miasta Katowice.