Organizatorem wydarzenia była Fundacja ACONSS z Katowic, która zorganizowała je w Miejskim Domu Kultury "Bogucice-Zawodzie" w Katowicach-Bogucicach. Wydarzenie, skierowane było do mieszkańców Katowic, w ramach którego odbył się ów koncert. 

Wydarzenie było współfinansowane z budżetu Miasta Katowice.

 

Trio wykonawców grających na harmonijkach ustnych w Zespole GENTLEMEN'S HARMONICA to: Grzegorz Matuszek - harmonijka chromatyczna - melodyjna) - lider Zespołu; 

Piotr Nowatkowski - harmonijka akordowa i instrument klawiszowy; 

oraz Dominika Stokfisz - harmonijka basowa. 

 

Program koncertu obejmował utwory współczesne i klasyczne oraz tradycyjne. Materiał wideo zawiera zapowiedzi tych utworów. Zespół jest kontynuatorem słynnego tria tego instrumentu "Con Brio" ze znanym kompozytorem oraz aranżerem - Zygmunta Zgrai. 

Ograniczenia sanitarne spowodowane pandemią COVID-19, nadały wydarzeniu specyficzny charakter (odstępy pomiędzy słuchaczami, dezynfekcja, 75% ograniczenia frekwencyjne). Jednakże zaangażowanie Uczestników sprawiło, że dobry kontakt Zespołu z widownią tylko ubogacił ciepłą atmosferę zakończoną bisem. 

Organizatorzy postanowił zarejestrować koncert i udostępnić go szerszej publiczności, która nie mogła wówczas się pomieścić wskutek wspomnianych ograniczeń. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej udanej realizacji wydarzenia, w tym osobom z zakresu kultury miasta Katowic i przybyłym Uczestnikom. Zarząd Fundacji ACONSS. Fotoreportaż z tego wydarzenia, przedstawiający je w pigułce, można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/6IDLq34jTTI